Senegal Turistik Vize

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, senegal seyahati dönüşü en az ay geçerliliği bulunan Pasaport

2. Başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Senegal vize başvuru formu

3. Vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirket/kurumun antetli kağıdına Şirket yetkilisi veya İşveren tarafından Senegal Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talebinin belirtildiği dilekçe kaşe ve ıslak imza atılarak beyan edilmelidir. 

4. Vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, 35x45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğraf 

5. Ön ve arka yüz kimlik fotokopisi 

6. Pasaportun kimlik bilgilerini içeren bölüme ait fotokopi ve başvuru sahibinin varsa Senegal vizelerine ait fotokopiler

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vizesi

Senegal’e yapılan kısa süreli seyahatler için Senegal turistik vize alınması gerekmektedir. Senegal seyahatiniz kısa bir süreye tekabül ediyorsa şayet, davetiye, ticari bir amaç ve ziyaret gibi içeriklerinden oluşmuyorsa Senegal turist vizesi başvurularında bulunulmalıdır. Fuar, toplantı, seminer gibi içerikler ise Senegal ticari vize kapsamına girmektedir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vize İçin Gerekenler

Senegal turist vizesi başvuruları, Senegal Konsolosluğu’nun belirlediği önceliklere göre evrakların eksiksiz ve doğru şekilde toparlanıp organize edilmesiyle başlamakta olan bir süreçtir. Senegal turistik vize için gerekli evraklar doğru bir şekilde toparlanmalı, Senegal vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında kesinlikle bulundurulmalıdır.

Senegal vize başvuru formunuz olmadan yapacak olduğunuz başvuruları ise Senegal Konsolosluğu kabul etmeyecektir. İdeal bir şekilde düzenlenmiş başvuru evrakları ile Senegal Konsolosluğu yahut Senegal Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine başvurular gerçekleştirilebilir. Senegal turistik vize başvurularında son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat bitim tarihi itibariyle 6 ay geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. 10 yıldan eski pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvuru işlemleri ise Senegal Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vize Başvuru Formu

Senegal Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinde bulunan kişiler hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Senegal vize başvuru formu eksiksiz, gerçeğe uygun ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulması gerekirken vize başvuru formu, Senegal vizesi talebinizde bulunduğunuzun resmi göstergesidir. Aynı zamanda başvuru formu,  vize başvurunuz tanınması, işleme konulmasına yönünde en resmi talep belgesidir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Senegal turist vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 boş sayfası olan pasaportlarla başvuru işlemlerinde bulunulmalıdır. Yıpranmış, hasar görmüş ve 10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılacak olan vize başvurularını ise Senegal Konsolosluğu kabul etmemektedir. Senegal turistik vize ile Senegal’ de çalışma imkânı bulunmazken çalışılması halinde cezai uygulamalar ile karşılaşılacaktır.

Senegal turistik vize çıkış süresi maksimum 5 iş günüdür, Senegal seyahati bulunan TC vatandaşları bu ülkeye olan seyahat tarihinden en az 7 ila 10 iş günü öncesi Senegal vize başvuru işlemlerine başlamış olmaları gerekmektedir

Senegal Konsolosluğu,  Senegal Turistik Vize Başvuru Evrakları

Senegal turistik vize için gerekli olan evraklar yaşınıza, mesleğinize ve çalıştığınız yerde bulunan pozisyonunuza göre değişiklik gösterecektir. Şöyle ki,

Senegal Turistik Şirket Ortakları Vizesi

Senegal Turistik Çalışan Vizesi

Senegal Turistik Emekli Vizesi

Farklı kapsamları olan Senegal turistik vize çeşitleridir. Her vize türünde sizlerden istenen evraklar değişirken Senegal Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu akredite firmalara seyahatinizin içeriği hakkında bilgiler vermeye özen göstermelisiniz. Ayrıca Senegal Konsolosluğu, Senegal vize işlemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti vermemektedi

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi Almak Zor mu?

Senegal vizesi almak, Senegal vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilme koşuluyla alınması zor bir vize değildir. Başvuru sahipleri Senegal Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Senegal vizelerini alabilirler. Senegal vizesi, Senegal Konsolosluğunun yetki alanı içerisindedir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal’e Vize Var mı?

Senegal ile Türkiye devleti arasında vize uygulaması mevcuttur. Türkiye vatandaşları Senegal seyahatleri öncesi Senegal Türkiye temsilciliklerinden Senegal vizesini almaları gerekmektedir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vize Kaç Günlük Verilir?

Senegal turistik vize süresi maksimum 90 gün olarak verilmektedir. Ancak ilk Senegal vize başvurusu olması halinde bu süre 90 günden daha kısa bir süre olacaktır. Senegal vize sürenizin aşılması halinde para cezası uygulaması ile karşılaşabilirisiniz.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Turistik Vize Nasıl Alınır?

Türkiye vatandaşları Senegal vizesini iki farklı şekilde alabilirler,

1- Senegal Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak

2- Senegal Konsolosluğuna şahsi başvuruda bulunmadan danışmanlık firmaları aracılığı ile alabilirler.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi Ücreti?

Senegal turistik vize ücreti gerçekleştirilecek olan Senegal seyahati türüne göre değişmektedir. Senegal seyahati süresi Senegal turistik vize fiyatlarını belirginleştirirken yine aynı şekilde Senegal ticari vize Senegal vize ücretlendirmelerini farklılaştırmaktadır.

Not: Senegal vize ücretleri Senegal Başkonsolosluğu ve Senegal Büyükelçiliği çalışma alanı içerisindedir.

Yeşil Pasaportlular Senegal Vizesi Alıyor mu?

Senegal devleti ile Türkiye devleti arasında yapılan anlaşmalarla vize muafiyeti bulunurken Senegal vize muafiyeti kısmi bir vize muafiyetidir. Bu muafiyet sadece Türkiye cumhuriyeti diplomatik pasaportu olan başvuru sahiplerini kapsarken diplomatik pasaportu bulunan Türkiye vatandaşları 180 gün içinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Senegal’e vizesiz giriş yapabileceklerdir. Yeşil pasaportlu Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Senegal vizesinden ise muaf değildir.

Duyurular

Senegal Konsolosluğu 29 Ekim Programı

Senegal Konsolosluğu ve Senegal Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hizmet veremeyece...
2020-10-31 17:39:00 Devamı...

Consultation for Senegal

Consultation for Senegal, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Senegal; Türkiye’ de bulunan Senegal Konsoloslukları, Büyükelçil...
2020-10-31 17:38:04 Devamı...
Tüm Duyurular
Senegal Turistik Vize