Senegal Ticari Vize Hakkında

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, senegal seyahati dönüşü en az ay geçerliliği bulunan Pasaport

2. Başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Senegal vize başvuru formu

3. Vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirket/kurumun antetli kağıdına Şirket yetkilisi veya İşveren tarafından Senegal Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talebinin belirtildiği dilekçe kaşe ve ıslak imza atılarak beyan edilmelidir. 

4. Vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, 35x45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğraf 

5. Ön ve arka yüz kimlik fotokopisi 

6. Pasaportun kimlik bilgilerini içeren bölüme ait fotokopi ve başvuru sahibinin varsa Senegal vizelerine ait fotokopiler

7. Senegal şirketinin antetli kağıdına düzenlenmiş senegal şirketinin adres ve iletişim bilgilerini içeren kaşe ve imnzalı, davet edilecek T.C vatandaşının Pasaport ve kimlik bilgilerinin bulunduğu ülkenin kendi dilinde hazırlanmış Davetiye Belgesi.

 

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ticari Vize İşlemleri

Senegal ticari vizesi, Senegal Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan kısa süreli bir Senegal vizesi kategorisidir. Senegal ticari vizesi maksimum 90 gün olarak verilirken Senegal ticari vizesi, sadece Senegal ticari bir faaliyet yürütebilmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda Senegal ticari vize, Senegal’de fuar ziyaret edebilmenizi, Senegal’de iş görüşmesinde bulunabilmenizi de sağlayacaktır. Senegal ticari vizesi ile Senegal’de çalışma, iş başvurusunda bulunma ve Senegal’de iş yeri açma gibi bir hakkınız ise bulunmamaktadır.

Senegal ticari vize işlemleri için en önemli prosedür ise Senegal’den almanız gereken davetiye yazısıdır. Bu davetiye yazısı Senegal’de ziyaret edecek olduğunuz şirketten alınması gerekirken, davetiye yazınızın olmaması halinde Senegal ticari vize alma imkânınız bulunmaz.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ticari Vize Alımı

Senegal ticari vize alabilmek için Senegal Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu Senegal ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Senegal ticari vizesi alabilmek için öncellikle vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması gerekirken, tamamlanamayan her evrak ve belge Senegal ticari vize alımınıza engel oluşturacaktır. Senegal ticari vizesini Senegal Konsolosluğuna yapılan şahsi başvurularla ve Senegal vize işlemleri için çalışmalar yürüten temsilciliklerle alabilirsiniz.

 

Senegal Ticari Vize Hakkında

 

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ticari Vize Davetiye İçeriği

Senegal’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler

Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ticari Vize Başvuru Formu

Senegal vize başvuru formu, Senegal Konsolosluğu’nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmesini sağlayan bir belgedir. Senegal vize başvuru formu, vize başvuru sahiplerinin Senegal Konsolosluğu ile iletişime geçtiğinizi gösterirken, Senegal vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve başvuru evraklarınızda vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterir şekilde doldurmalıdır. Senegal vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilmektedir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ticari Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Senegal ticari vize işlemleri sırasında dikkat etmekte yarar sağlayabilecek hususlar şöyledir; Senegal Konsolosluğu evraklarınızı ve evraklarınızın içeriğini göz önünde bulunduracaktır. Senegal ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılırken, Senegal ticari vize başvuruları sırasında seyahat tarihinizin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca seyahat tarihinizden maksimum 15 gün önce başvuru işlemlerine başlamış olmanız Senegal seyahatinizin kesinleşmesini sağlayacaktır.
 

-  Senegal ticari vize işlemleri için zorunlu olan davetiye yazısı ise vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır.

-  Senegal ticari vize ile vize süreniz bitmeden ülkeden ayrılmanız gerekmektedir.

 

Senegal Ticari Vize Hakkında

 

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Senegal Ticari Vize Nedir?

Senegal Ticari vize iş, toplantı, seminer, konferans gibi bir içerikle Senegal’e gidecek olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür.

Senegal Ticari Vize Almak, Turistik Vizeye Göre Daha mı Kolay?

Senegal ticari vize işlemlerinin en önemli bölümünü Senegal’de ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye yazısı oluşturacaktır.  Yabancı ülkelere yapılan seyahatlerde davetiye yazısı, vize prosedürleri arasında her zaman önemli bir evrak olurken konsoloslukların göz önünde bulundurduğu bir belgedir. Senegal ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması ve ticari vize davetiyeniz ise her zaman bir avantajdır.

Şirketi Olan Herkesin Senegal Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

Şirketi olan herkesin Senegal ticari vize alması zorunlu değildir. Seyahat amacınızın içeriği ticari bir faaliyet ise, Senegal ticari vize başvurularında bulunmalısınız. Bu şekilde alınmış olan vize ile başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirisiniz.

Senegal Ticari Vize İle Turistik Seyahatte Bulunmak Sorun Yaratır mı?

Senegal ticari vizesi ile turistik seyahatte bulunulması herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Senegal turistik vize ile ticari bir faaliyette bulunulamazken, Senegal ticari vize ile turistik seyahat gerçekleştirebilmektedir.

Senegal Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa?

Senegal ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Senegal ziyaret edilecek olan şirketten davetiye yazısının alınamaması halinde ise Senegal ticari vize alma imkânınız bulunmayacaktır.

Senegal Ticari Vize Davet Mektubu Ne Kadar Geçerlidir?

Senegal ticari vize işlemleriniz için zorunlu olan davet mektubunun süresi maksimum 3 aydır. 3 ay geçerliliği olan davetiyeniz ile Senegal ticari vize başvurularında bulunuluyor olmanız herhangi bir sorun oluşturmaz. Ancak davetiye yazsının üzerinde bulunan tarih aralıkları ise bu davetiye yazısının ne kadar kullanılabileceğine dair en önemli göstergedir.

Uzun Süreli Senegal Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal süreli Senegal ticari vizesi alabilmek için daha önce almış olduğunuz vizeler ve Senegal vizeleriniz belirleyici unsur olacaktır. Senegal vizeniz için ilk başvurunuz olması halinde ise uzun süreli Senegal ticari vize alma ihtimaliniz düşüktür.

 

Senegal Ticari Vize Hakkında

Duyurular

Senegal Konsolosluğu 29 Ekim Programı

Senegal Konsolosluğu ve Senegal Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hizmet veremeyece...
2020-10-31 17:39:00 Devamı...

Consultation for Senegal

Consultation for Senegal, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Senegal; Türkiye’ de bulunan Senegal Konsoloslukları, Büyükelçil...
2020-10-31 17:38:04 Devamı...
Tüm Duyurular
Senegal Ticari Vize