Senegal Vizesi Hakkında

Senegal seyahati gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umuma Mahsus hamili olmaları halinde Senegal vizesi almaları mecburidir. Pasaportunda geçerli Senegal vizesi olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları istisnai durumları dışında vizesiz olarak Senegal' e giriş yapamayacaklardır. Türküye CumhuSenegal ekspres vize uygulaması bulunmazken yine Senegal kapı vizesi uygulaması da bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi kişiler ise Senegal vize işlemlerinden kısmen muaftır.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi İçin Gereken Evraklar

Senegal vizesi için gerekli evraklar bu web sitesinin vize kategorileri bölümlerinde mevcuttur. Türkiye vatandaşları Senegal vizesi için gerekli belgeleri bu web sitesinden edinebilirler. Ayrıca Senegal Konsolosluğu, Senegal vizesi başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunma hakkı her zaman vardır.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vize Ücretleri

Senegal vize ücretleri yapılacak olan seyahat türünüze ve Senegal’de ne kadar süre kalınacağına göre değişecektir. Senegal’de uzun süreli kalınacak olması halinde bu durum Senegal vize ücretlerini belirginleştirir. Senegal vize ücretleri, Senegal Büyükelçiliği Ankara çalışma alanı içerisindedir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi Yeşil Pasaport

Senegal ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunurken bu anlaşma yeşil pasaportlu TC vatandaşlarını kapsamamaktadır. Yeşil pasaport sahibi Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan yolcukları öncesi Senegal vizesi almalar zorunludur. Diplomatik pasaportu buluna kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Senegal’e vizesiz giriş yapabilirler.

 

Senegal Vizesi Hakkında

 

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vize İstiyor mu?

Senegal ile Türkiye devleti arasında yapılan vize uyum anlaşmaları neticesinde iki ülke arası vize uygulamaları bulunmaktadır. Senegal seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının Senegal vizesi almaları zorunludur. Sonuç olarak Senegal, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüsü

Senegal Konsolosluğu, Senegal vize işlemleri için kullanılacak olan fotoğraf ölçülerini göz önünde bulundurmaktadır. Senegal vizesi fotoğraf ölçüsü 35x45 mm olması gerekirken biometrik ve kişinin güncel halini temsil etmesi gerekmektedir. Bu özellikleri bulundurmayan fotoğraflarla yapılan vize başvuruları ise büyük oranda başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi Almak Zor mu?

Uluslararası seyahatlerin gerçekleşebilmesi için en önemli prosedür vize işlemleridir. Başarılı ve sorunsuz bir şekilde ziyaret edilecek olan ülkenin vizesini alabilmek için o ülkenin vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekirken vize uyum koşullarının tam olarak yakalanamaması halinde o ülkenin vizesi alınamayacaktır. Bu durum Senegal vizesi için de geçerli bir durumdur. Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Senegal vize uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelidir. Senegal vize uyum koşullarının eksiksiz bir şekilde tamamlanamaması halinde ise Senegal vizesini başarılı bir şekilde alabilmek zor olacaktır.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal vizesi 2 farklı şekilde alınabilmektedir.

1 – Senegal Türkiye temsilciliklerine şahsi başvuru yaparak

2 – Senegal vize işlemleri üzerine faaliyet gösteren danışmanlık firmaları ile

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi Kalktı mı?

Senegal vizesi kalktı mı’’ sorusu Senegal seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir konudur ancak Senegal vizesi kalkmamıştır. Muhtemel Senegal seyahati bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan yolculukları öncesi Senegal Türkiye temsilciliklerinden vizelerini almaları gerekmektedir ayrıca Senegal vizesi kalktı mı sorusuna dair tüm bilgilere resmi kaynaklardan öğrenilmesi koşuluyla itibar edilmelidir.

 

Senegal Vizesi Hakkında

 

Senegal Konsolosluğu, Senegal Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Senegal vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportlarınızın geçerlilik süresi Senegal seyahati sonrası en az 6 ay olmalıdır.

Senegal vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize uyum koşullarının yerine getirilmemesi halinde Senegal vizesi alma imkânınız bulunmaz.

Senegal vize işlemleri maksimum 10 iş günü sürmektedir. Senegal seyahati gündemi bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi en az 15 gün Senegal seyahatlerinin aksamaması için başvuru işlemlerine başlamalıdırlar.

Duyurular

Senegal Konsolosluğu 29 Ekim Programı

Senegal Konsolosluğu ve Senegal Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hizmet veremeyece...
2020-10-31 17:39:00 Devamı...

Consultation for Senegal

Consultation for Senegal, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Senegal; Türkiye’ de bulunan Senegal Konsoloslukları, Büyükelçil...
2020-10-31 17:38:04 Devamı...
Tüm Duyurular
Senegal Vizesi