Senegal Ziyaret Vizesi

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ziyaretçi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, senegal seyahati dönüşü en az ay geçerliliği bulunan Pasaport

2. Başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Senegal vize başvuru formu

3. Vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirket/kurumun antetli kağıdına Şirket yetkilisi veya İşveren tarafından Senegal Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talebinin belirtildiği dilekçe kaşe ve ıslak imza atılarak beyan edilmelidir. 

4. Vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, 35x45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğraf 

5. Ön ve arka yüz kimlik fotokopisi 

6. Pasaportun kimlik bilgilerini içeren bölüme ait fotokopi ve başvuru sahibinin varsa Senegal vizelerine ait fotokopiler

7. Davet eden kişinin ikamet etmekte olduğu Belediyesi tarafından onaylanmış senegal vatandaşının Kimlik kartı ve Pasaport fotokopisi ile birlikte talep edilmelidir. Davet eden kişi Senegal vatandaşı değil ise Senegal Oturum kartı fotokopisi talep edilmelidir. 


Senegal Konsolosluğu, Senegal Ziyaretçi Vizesi Hakkında Güncel Bilgiler

Senegal ziyaret (akraba)vizesi, Senegal’de bulunan akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken bir Senegal vizesi türüdür. Senegal akraba ziyareti vizesi, alabilmek için Senegal’de bulunan ve ziyaret edilecek olan şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davet mektubunun alınamaması halinde Senegal ziyaretçi vizesi alma ihtimaliniz bulunmayacaktır. Senegal akraba ziyareti vizesi işlemlerinde bulunulacak olunması halinde ise Senegal’de bulunan akrabalardan davet mektubu ve akrabalık ilişkisinin noter tasdiki, Senegal’de çalışan yahut öğrenim görmekte olan veya iş arkadaşlarının ziyaret edilebilmesi için ev sahibi tarafından imzalanmış davet mektubu ve ev sahibinin Senegal’deki şirketinden yahut kurumundan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur. Senegal’e böyle bir amaçla gidiyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Senegal ziyaretçi vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz.

 

Senegal Ziyaret Vizesi

 

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ziyaretçi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ziyaretçi Vizesi Ne Demek?

Senegal Ziyaretçi vizesi, Senegal’ de bulunan akraba, aile yahut arkadaş ziyaretinin gerçekleşebilmesi için alınan bir vizedir. Böyle bir içerikle Senegal’e gidilmesi halinde Senegal ziyaretçi vizesi başvurularında bulunulması gerekecektir. Senegal ziyaretçi vizesi alabilmek için Senegal’de bulunan akraba yahut tanıdık kişilerden davetiye gelmesi ise zorunludur.

Senegal Konsolosluğu, Senegal Ziyaret Vizesi Kaç Günde Alınır?

Senegal ziyaret vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Senegal Konsolosluğu evrakların değerlendirilebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Senegal ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyecektir. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise,  Senegal ziyaretçi vizesi  maksimum 3 hafta içerisinde alınabilecektir. Ayrıca Senegal Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilirken. Yine bu ihtimal vize alım sürenizin belirlenmesini sağlayacaktır.

30 Günlük Senegal Ziyaret Vizesi Aldım Senegal’e Gittiğimde Polise Adres Kaydı Yaptırmam Gerekir mi?

Senegal ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken Senegal’de bulunan Senegal adresinizin kayıt yapılması ise Senegal’den davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.

Senegal Ziyaretçi Vize Ücreti?

Senegal ziyaretçi vize fiyatları Senegal'de kalınacak olan süreye göre değişmektedir. Başvuru sahipleri Senegal vize işlemleri için danışmanlık eden firmalardan veya bulunulan bölgede olan Senegal Türkiye temsilciliklerinden Senegal ziyaretçi vize ücretlendirmelerini öğrenebilirler. Senegal ticari vize fiyatları ise yine Senegal vize ücretlerini farklılaşatırmakta olan vize kategorisidir. 

 

Senegal Ziyaret Vizesi

Duyurular

Senegal Konsolosluğu 29 Ekim Programı

Senegal Konsolosluğu ve Senegal Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hizmet veremeyece...
2020-10-31 17:39:00 Devamı...

Consultation for Senegal

Consultation for Senegal, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Senegal; Türkiye’ de bulunan Senegal Konsoloslukları, Büyükelçil...
2020-10-31 17:38:04 Devamı...
Tüm Duyurular
Senegal Ziyaret Vizesi